Ceny pokazu laserowego

Pokazy laserowe bywają całkiem miłym urozmaiceniem imprez nie tylko młodzieżowych. Wszystkich, którzy chcieliby urządzić tego typu event po raz pierwszy nurtuje zapewne cena takiego przedsięwzięcia. Od razu zaznaczamy, że ceny są niezwykle zróżnicowane. Wiele zależy od statusu firmy, która przygotowuje pokazy laserowe. Usługi firm z dużych miast są z pewnością droższe od usług z małych miejscowości. Gdy nawiążemy już kontakt z firmą organizującą pokazy laserowe, musimy przygotować się na postawienie kilku podstawowych pytań. Przede wszystkim dla organizatorów liczyć się będzie to, na jakiego rodzaju obszarze będzie miał być przeprowadzony ów pokaz. Chodzi o to, by dobrać jakość laserów do określonego miejsca, by pokaz mógł być prawidłowo uwidoczniony i dostrzegalny. Moc laserów bowiem dostosowana musi być ściśle do miejsca, w którym odbywa się pokaz. Na Sali balowej lub w kinie automatycznie zastosuje się laser o mniejszej mocy, niż te stosowane na otwartych przestrzeniach. Także popularne imprezy plenerowe, pikniki to już zupełnie inny typ imprez jeśli chodzi o dobór typów laserów. Tutaj liczy się efekt, więc im bardziej lasery będą intensywne – tym lepiej dla ogólnej jakości wizualnej.


Kolejnym zagadnieniem w kwestii wyboru lasera będzie dobór kolorów. Określone typy laserów dają określony rodzaj kolorów, zatem wyboru dokonać trzeba uważnie i po głębszym zastanowieniu. Szczególną uwagę przy wyborze lasera trzeba zwrócić na:
- jego moc
- poziom trudności pokazu
- pokaz z użyciem wielu kolorów, czy też tylko jednego

Wszelkiego rodzaju wariacje z użyciem laserów są jak najbardziej dozwolone. Pojedyncze lasery prezentują się nad wyraz efektownie, jeśli wspomaga je kilka mniejszych laserów. Zwiększenie efektu wizualnego możliwe jest także do osiągnięcia dzięki zastosowaniu luster. Promienie lasera ulegają odbiciu oraz rozszczepieniu na wysokości różnych punktów. Nie zapominajmy także o możliwości zastosowania kurtyn diodowych, ekranów wodnych oraz form kulistych.

 

Standardowy cennik pokazów laserowych:

 

- mały, wewnętrzny – pojedynczy laser RGB, koszt: 1500 – 2500 zł (sala kinowa, konferencyjna)

- średni, wewnętrzny – pojedynczy laser RGB plus dwa lasery zielone, koszt: 2500 – 4500 zł

- zewnętrzny – pojedynczy laser RGB plus ława optyczna, koszt: 3000 – 5500 zł

- zewnętrzny z trzema laserami – 1 kolorowy plus 2 zielone, koszt: 4500 – 8000 zł

 

Ta analiza cenowa stanowi jedynie przykład, a nie pewnik. Należy ją traktować orientacyjnie. Na rynku usług laserowych jest bardzo duża konkurencja i wiele firm jest w stanie zaproponować usługi po wiele niższych cenach, niż te zaprezentowane powyżej, często bez żadnej szkody dla jakości przeprowadzonego pokazu. Pokazy laserowe niewątpliwie zyskują jeszcze na wyrazie, gdy do ich działań dołączone zostają jeszcze aspekty graficzne oraz muzyczne. Tak przygotowane formy automatycznie okazują się najdroższe, ale nierzadko efekty przechodzą wszelkie oczekiwania. Na tego typu pokazy laserowe największe zapotrzebowanie odnotowuje się w okresie wakacyjnym oraz pod koniec roku, gdy wszyscy świętujemy Boże Narodzenie oraz – naturalnie – Sylwestra.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-459

E-mail: kontakt@radiofabryka.pl

Organizujesz eventy marketingowe lub imprezy firmowe?

Sprawdź porady i wskazówki od doświadczonych event managerów!

Codziennie dawka nowych informacji.

Polecamy:

http://neter.net.pl/

zegarki drewniane Woodlans