Najlepsze pomysły na imprezę integracyjną.

Powoli należy odejść już od poglądów mówiących, iż impreza integracyjna organizowana wśród określonego grona pracowników wiąże się przede wszystkim z suto zastawionymi stołami oraz morzem wypitego alkoholu. Obecnie każdy szanujący się pracownik korporacji wie, że integracja to coś więcej, niż wspólne biesiadowanie ze współpracownikami. Chodzi o to, żeby zabawę połączyć także z edukacją, a tym samym podnieść wiedzę oraz zdolności pracowników na temat określonej dziedziny. Główny cel to wzmocnienie kreatywności i pasji do działania. Agencje eventowe, zajmujące się na co dzień organizacją spotkań integracyjnych tworzą często niezwykle wymyślne scenariusze takich spotkań. Mogą one zaskoczyć nawet najbardziej otwartych i bezpośrednich pracowników.
Pora zatem przyjrzeć się najciekawszym i najbardziej zaskakującym pomysłom na udany event pracowniczy.

Droga do Bursztynowej Komnaty

 

Impreza ta odbywa się w Rejonie Umocnionym w okolicach Międzyrzecza. Tamtejsze malownicze tereny sprawiają, że już po pierwszym spotkaniu łatwo zapamiętać to miejsce i szybko chce się tam wracać. Zadania wykonuje się w małych grupach zespołowych. Każde zadanie przynosi ze sobą wskazówkę prowadząca w kierunku tropu tzw. Bursztynowej Komnaty. W zabawie oczywiście bardziej od elementu geograficznego liczy się przede wszystkim umiejętność szybkiego refleksu i przełożenia go na współpracę z innymi.

 

Nadmorskie klimaty

 

Z tej propozycji najczęściej korzystają przedstawiciele przedsiębiorstw mających bezpośredni i łatwy dostęp do morza. Jednocześnie jest to kusząca propozycja dla zespołów pracowniczych działających na co dzień w zupełnie odległych rejonach Polski, nie co dzień trafia się wszak okazja wyjazdu na Wybrzeże. Morskie bale niosą ze sobą wiele atrakcji w postaci chrzęstów morskich, marynarskich zabaw, konkurencji sportowo – rekreacyjnych. Firma odpowiedzialna za taki event często sprowadza ze sobą wszelkie niezbędne narzędzia i gadżety kojarzące się z morzem, mogą być to elementy wystroju statków, pojazdy i inne zjawiska związane z morzem.

 

Bębny prosto z Afryki

 

Tworzenie zgranego teamu to jedno, redukowanie stresu – to drugie. Pomogą w tym niewątpliwie charakterystyczne bębny Djembe. Firmy organizujące spotkania integracyjne bardzo chwalą tę metodę, ponieważ dzięki ćwiczeniom na tych bębnach uwalnia się praca obu półkul mózgowych. Odmienna od dotychczasowych sytuacja pozwala ocenić talent rytmiczny poprzez pobudzanie kreatywności.

 

Świat siedemdziesiątych lat

 

Impreza taneczna, nawiązująca charakterem do tęsknoty za PRL –em, czyli czasem przez większą część pracowników wielbionym i wspominanym z rozrzewnieniem. W tle obowiązkowo muzyka z tamtego okresu, a na stole charakterystyczne potrawy. Najchętniej grono pracowników bawi się i integruje przy rytmie przebojów, które wszyscy bardzo dobrze znają. Swojski klimat siedemdziesiątych lat rozluźnia sztywną atmosferę i pozwala poczuć się sielsko nawet bez dużej ilości alkoholu.


Boisko lub teren wojskowy

 

To już propozycje dla osób żądnych wrażeń, głównie przedstawicieli miejsc, gdzie większość pracowniczej grupy stanowią Panowie. Rywalizacja na boisku daje poczucie zgrania w zespole, uczy współpracy zarówno pod względem wygrywania lub przegrywania. Zabawa na poligonie może mieć także charakter zawodów, np. sprawnościowych. Można podzielić się na dwie przeciwne grupy i zrealizować bitwę paint – ball, co w ostatnim czasie w dziedzinie spotkań integracyjnych jest prawdziwym szałem.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-459

E-mail: kontakt@radiofabryka.pl

Organizujesz eventy marketingowe lub imprezy firmowe?

Sprawdź porady i wskazówki od doświadczonych event managerów!

Codziennie dawka nowych informacji.

Polecamy:

http://neter.net.pl/

zegarki drewniane Woodlans